Sa oled siin

Keskkonnaamet palub metsaomanikel kontrollida võimalikke tormikahjusid metsades

Tormikahjustus.
Tormikahjustus.

Võidupühal ja jaanipäeval tabas Eestit eri paikades äikesetorm. Sellega kaasnenud tugevad tuuleiilid võisid kahjustada ka metsa. Keskkonnaamet kutsub üles kõiki metsaomanikke eeloleval nädalavahetusel võimalusel enda metsi üle vaatama ning tormikahjude olemasolul sellest Keskkonnaametile teada andma.

 

Õigeaegselt likvideeritud tormikahjud vähendavad võimalikke hilisemaid kuuse-kooreüraski levikuga seotud kahjustusi. Lisaks tuleb silmas pidada, et praeguste kuumade ilmadega rikneb ka puit kiiresti ning väärtusliku tarbepuidu osakaal väheneb.

Kui tormikahjud on väikesed (kuni 20 tm kinnistu kohta), võib selle likvideerida ilma metsateatist esitamata. Suuremate kahjustuste korral tuleb Keskkonnaametile esitada metsakahjustuse teatis. Kui kahjustus on raieküpses metsas, tuleks esitada lageraie metsateatis.

Kaitsealadel toimunud kahjustuste korral lähtub Keskkonnaamet kaitseala ning vööndi eesmärgist. Looduslikule arengule jäetud vööndis kahjustust üldjuhul ei likvideerita. Piiranguvööndis tehakse kaalutletud otsus juhtumipõhiselt – juhul, kui see ei kahjusta elustiku mitmekesisust, laseme võimalusel kahjustuse likvideerida.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.