Sa oled siin

Head tulemused jäätmeveoreidil – ei avastatud ühtegi rikkumist

ülavaade lahtisest jäätmeveo autost magistraalil

Eile, 17. juunil tegid Keskkonnaameti järelevalveosakonna inspektorid koos Maksu- ja Tolliameti töötajatega Tallinna Vanasadamas järjekordse kontrollreidi riikidevahelise jäätmeveo nõuetest kinnipidamise kontrollimiseks.

Reidi käigus kontrolliti 18 Soomest saabunud veokit, millest kuue puhul oli tegu jäätmeveostega. Kõik kontrollitud jäätmed vastasid väljastatud riikidevahelise jäätmeveo lubadele.

„On hea meel tõdeda, et reidil suuri rikkumisi ei tuvastatud. Kontrolli tulemusena tuli teha vaid mõned märkused dokumentide vormistamise kohta. Oleme viimasel kahel aastal oluliselt suurendanud riikidevaheliste jäätmevedude kontrollimiseks etteteatamata reidide arvu ja kontrolli tulemusena on veonõuetest kinnipidamine paranenud,“ ütles Keskkonnaameti järelevalveosakonna Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva.

Jäätmete sissevedu ja edasine käitlus peab toimuma kooskõlas seadusega, et hoida ära jäätmete sattumine valesse kohta või käitlemisõigust mitteomavate isikute kätte.

Kontrollid jätkuvad ka edaspidi. Riikidevaheline jäätmevedu on üks nendest teemadest, mille järelevalvele Keskkonnaamet lähiaastatel rohkem tähelepanu pöörab.

Lisateave:
Tarmo Tehva
Keskkonnaameti järelevalveosakonna Harjumaa büroo juhataja
tarmo.tehva@keskkonnaamet.ee
525 5303

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.