Kalastuskaardi taotlemine

Kalastuskaart tuleb taotlelda, kui püügivahendina kasutatakse nakkevõrku, õngejada, kadiskat, vähinatta, vähimõrda, liivi, kuuritsat, harpuuni (Saadjärv, Kuremaa), õngpüüniseid (Endla või Silma looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis), spinningut ja lendõnge (mõned lõheliste jõed).

Taotluse kalastuskaardi saamiseks saab esitada internetis aadressil www.pilet.ee. Igale taotlejale väljastatakse sama püügivahendiga püüdmiseks samale veekogule samaks perioodiks üks luba. Nii ei saa juba internetist ostetud loale osta lisaks luba Keskkonnaametist kohapealt ning vastupidi. Väikesaare püsielanikule annab kalastuskaardi kalapüügiks kohalik omavalitsus

Keskkonnaametis kohapeal ja internetis jagatavatelele võrgulubadele ja vähipüügilubadele on kehtestatud eraldi limiidid. 2020. aastaks jagatakse Keskkonnaametis ligikaudu 6% kõigist kalastuskaartidest. Ülejäänud 94% jagatakse pilet.ee vahendusel.

 

Taotlemine internetis

Internetis saab kalastuskaarti taotleda www.pilet.ee  kodulehel. Taotlemisel on vaja end autentida ID-kaardi, mobiil ID või internetipanga vahendusel. Loa eest tuleb maksta kohe pärast taotlemist internetipangas või krediitkaardiga.

 

Taotlemine mobiiliga

Mobiiliga on võimalik kalastuskaarti osta vaid nendesse piirkondadesse, kus välja antavate lubade arv ei ole piiratud (forellijõed, lõhejõed, Endla ja Silma LKA jne).

Mobiilimaksel tuleb sisestada telefoni vastav numbrikombinatsioon (1322*püügipiirkonna kood*isikukood) ning helistada (mitte saata sõnumina). Vaata koode siit

Piirarvuta kalastuskaarte saab osta ka mitmetest Omniva postkontoritest (PDF).

 

Taotlemine Keskkonnaametis

Keskkonnaameti kontorid on klienditeeninduseks suletud ja kohapeal paberkandjal kalastuskaardi taotlusi vastu ei võeta (v.a 1. detsembril kella 9-10). Taotluse võib aga jätta kontori postkasti või saata posti või e-postiga info@keskkonnaamet.ee.

Keskkonnaametis on võimalik taotlus esitada paberkandjal. Kui taotlus esitatakse teise isiku eest, peab sellele olema lisatud taotleja allkirjastatud volikiri (vabas vormis), mis volitab teise isiku taotleja nimel taotlust üle andma. Loa andmise või mitteandmise otsus tehakse 10 tööpäeva jooksul ning see edastatakse loa taotlejale posti või e-posti teel.

Taotlusi (kohapeal ja posti teel) võetakse 1. detsembril 2020 vastu kõigis maakonnakeskustes asuvates Keskkonnaameti kontorites. Põlva maakonnas võetakse taotlused vastu Räpina kontoris. Palmse, Tooma, Penijõe, Viidumäe ja Otepää kontoris, samuti Keskkonnaameti peakontoris (Narva mnt 7a) kalastuskaardi taotlusi esitada ei saa.

Taotluse võib edastada ka e-posti teel või eelneva kokkuleppe alusel meie kontoris. Sel juhul peab esitataval taotlusel peab olema loa taotleja digitaalallkiri. Teise isiku eest taotlust digitaalselt allkirjastada ei saa. E-posti teel tuleb taotlus saata aadressil info@keskkonnaamet.ee.

Posti ja e-posti teel saadetud taotluse puhul loetakse taotluse esitamise ajaks taotluse registreerimise kuupäev ja kellaaeg, mille on Keskkonnaamet märkinud oma dokumendihaldussüsteemis. See aeg on kindlasti hilisem kui e-kirja saatmise kuupäev ja/või kellaaeg, sest taotluse registreeritakse esimesel võimalusel, kuid siiski alles teatud aja jooksul pärast selle saamist. E-kirja saatmise kuupäeva ja kellaaega taotluse registreerimisel ei arvestata!

Kalastuskaardi taotluse vormi (docx ja pdf kujul) saab alla laadida siit:

Kalastuskaardi taotluse vorm (DOCX)
Kalastuskaardi taotluse vorm (PDF)

Kalastuskaarte väljastavate spetsialistide kontaktandmed:

Juhised

Õigusaktid

Muu info

Võrgupüük. Foto: Aimar Rakko

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.