Veemajanduskavad

 

Eesti territoorium jaguneb kolmeks vesikonnaks:

 • Lääne-Eesti vesikond,
 • Ida-Eesti vesikond ja
 • Koiva vesikond.

 
Iga vesikonna kohta on koostatud Keskkonnaministeeriumi eestvedamisel veemajanduskava ja meetmeprogramm, mis on kinnitatud Vabariigi Valitsuse poolt 2016. aastal.

Veemajanduskavad koostatakse iga kuue aasta järel selleks, et saada põhjalik ülevaade Eesti pinnavee ja põhjavee seisundist ning planeerida tegevusi veekogude seisundi parandamiseks ja säilitamiseks. 

Veemajanduskavade ja meetmeprorammidega seonduvat käsitlevad veeseaduse § 43-§ 53.

Keskkonnaameti koostab veemajanduskavade meetmeprogrammi elluviimiseks tegevuskava. Kavas on kirjas konkreetsed tegevused, kuidas veekogumite seisundit parandada ja hoida.

Keskkonnaamet kaasab veemajanduskavade koostamisse kohalikke omavalitsusi, elanikke ja teisi asjast huvitatud isikuid. Selleks koostatakse avalikkuse kaasamise tegevuskava

   

  Teemat tutvustab videoklipp "Puhas vesi hoiab elu". 

  Kuidas osaleda
  riigi valitsemises?

  Sinu arvamus on meile väga oluline!
  Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.