Paikse heiteallika käitaja registreerimine

Keskkonnaametis registreeritakse sellise paikse heiteallika käitaja tegevus, kes ei ole kohustatud omama õhusaasteluba, kuid kelle tegevus vastab kehtestatud künnisvõimsusele.

Paikse heiteallika käitaja registreerimise käigus registreeritakse Keskkonnaametis teatud käitiste tegevused ning väljastatakse registreeringu tõend. See on õhusaasteloa menetlusega võrreldes lihtsam protseduur, sest käitise mõju keskkonnale on väiksem. Lisaks ei pea paikse heiteallika registreeringu alusel tegutsev käitaja maksma selle tegevuse eest saastatasu. 

Registreeringu tõend väljastatakse üldjuhul tähtajatuna, kuid seda on võimalik taotleda ka tähtajalisena. Juhul, kui käitaja andmetes või tegevuses toimuvad muudatused, mis mõjutavad registreeringu alusel lubatud tegevust, tuleb sellest viivitamata Keskkonnaametit teavitada. Vajadusel muudetakse registreeringut või teatud olukordades tuleb taotleda hoopis õhusaaste- või keskkonnakompleksluba.

Registreeringu künnised, taotluse, tõendi ja aastaaruande vormid on kehtestatud keskkonnaministri 19.12.2017. a määrusega nr 60 "Tegevuse künnisvõimsused, millest alates on vajalik paikse heiteallika käitaja tegevuse registreering, registreeringu taotluse, tõendi ja aastaaruande vorm ning aastaaruande esitamise kord".

NB! Registreering ei asenda ühtegi keskkonnakaitseluba!

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.