Kultiveerimismaterjal

Kultiveerimismaterjal on metsanduslikul eesmärgil kasutatavad puuseemned, puutaimed ja taime osad.

Kultiviveerimismaterjali tarnida soovivad isikud peavad end registreerima majandustegevuse registris (MTR), esitades majandustegevusteate. Majandustegevuse registrisse pääseb ID-kaardiga sisse logides eesti.ee kaudu.

Kultiveerimismaterjali tarnimisena käsitletakse kultiveerimismaterjali tootmist, ladustamist, pakendamist ja turustamist, ühendusevälisest riigist Eestisse või Eestist ühendusevälisesse riiki.

Lisatud juhise (1.56 MB, DOCX) abil saab ettevõtja esitada majandustegevusteate või muuta oma esitatud andmeid.

Kuuseistikud ootavad istutajat. Foto: Eda TetlovKuuseistikud ootavad istutajat. Foto: Eda Tetlov

Kultiveerimismaterjali import

Euroopa Komisjoni 26. veebruari 2015 rakendusotsuse (EL) 2015/321 alusel võib Eesti Vabariik 1. jaanuarist 2015 kuni 31. detsembrini 2019 otsustada metsakultiveerimismaterjali impordi lubamise üle kolmandatest riikidest. Meil sobib kasutamiseks Valgevene Vabariigist pärinev hariliku kuuse kultiveerimismaterjal, mis kuulub kategooriasse „algallikas tuntud“ ning algmaterjal võib pärineda kas „seemneallikast“ või „puistust“. Imporditav kultiveerimismaterjali partii peab olema varustatud partiid iseloomustava dokumentatsiooniga.

Hariliku kuuse kultiveerimismaterjali import Valgevenest on võimalik juhul, kui kohalikel tootjatel või liikmesriikidel pole meie metsaomanikele defitsiidi korral võimalik pakkuda sobivaid seemneid või taimi.

Kultiveerimismaterjali importijal tuleb vastavalt keskkonnaministri 01.07.2016 määruse nr 20 „Metsa uuendamisel kasutada lubatud kultiveerimismaterjali algmaterjali päritolu, kultiveerimismaterjali tarnimise ja turustamise nõuded “ kohaselt taotleda Keskkonnaameti metsaosakonnast impordiluba.

Istutusmaterjali turustamine

Istutusmaterjali turustamise kokkuvõtted aastate lõikes on koostatud registreeritud kultiveerimismaterjali tarnijate aruannete ja sisse- ning väljaveo teatiste põhjal. Tabelites ei ole kajastatud ümberistutamiseks (koolitamiseks) kasutatud puutaimi.

  • 2016 (304.06 KB, PDF)
  • 2017 (234.91 KB, PDF)
  • 2018 (324.36 KB, PDF)
  • 2019 (280.1 KB, PDF)
  • 2020 (523.29 KB, PDF)

Metsapuuseemnete turustamine

Metsapuuseemnete turustamise kokkuvõtted aastate lõikes on koostatud registreeritud kultiveerimismaterjali tarnijate aruannete ja sisse- ning väljaveo teatiste põhjal.

  • 2017 (204.95 KB, PDF)
  • 2018 (421.52 KB, PDF)
  • 2019 (422.12 KB, PDF)
  • 2020 (420.69 KB, PDF)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.