Projektid maahoolduses

Planeeritavad projektid poollooduslikel kooslustel

Puisniitude taastamine

Keskkonnaamet on esitanud Euroopa Komisjonile LIFE+ programmi puisniitude taastamise projekti "WOODMEADOWLIFE". Projekti eesmärk on taastada uusi alasid kokku 700 hektaril (500 ha Eestis ja 200 ha Lätis), väärtustada meie esivanemate pärandit ning luua jätkusuutlikud lahendused alade hooldamiseks.

Projekti tegevused on planeeritud eramaadel ning projektis on plaanis nii praktilised tegevused (puisniitude taastamine, teede remont, infomaterjalide koostamine) kui koostöö maaomanike ja hooldajatega ning avalikkuse teadlikkuse tõstmine puisniitude loodus- ja kultuuripärandist ning nende kaitsest ja majandamisest.
Kõrge taastamispotentsiaaliga alad on valitud koostöös ekspertidega ning eelvaliku alad asuvad nii Saaremaal, Hiiumaal, Pärnumaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal, Tartu- ja Valgamaal. Eesti ülevaatlik kaart projektialadest (104.07 KB, JPG).
Positiivse vastuse korral algavad tegevused 01.01.2022 ning projekti kestus on 5 aastat. Projekti partnerid on MTÜ Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Eestimaa Looduse Fond ning Tartu Ülikool. Projekti rahvusvaheline partner on Läti Looduse Fond.

Keskkonnaamet pöördub planeeritavatel taastamisaladel jäävate maaomanike poole, et selgitada välja valmisolek projektis osaleda. Soovist projektis osaleda on võimalik anda teada ka maahoolduse spetsialistile e-kirja teel.

Projekti mitte rahastamise korral on võimalik puisniidu taastamine korraldada loodushoiutoetuse abil.

 

 

 

Hooldatud puisniit. Foto: Kaidi Silm

 

Lõppenud projektid

 

LIFE to alvars ehk Elu loopealsetele

Projekti LIFE to alvars on LIFE+ Nature fondi ja SA KIK poolt rahastatud projekt, mille eesmärgiks oli 2500 hektari loopealsete karjamaade taastamine Saaremaal, Muhumaal, Hiiumaal, Läänemaal ja Pärnumaal.
Täpsem info projekti kodulehelt või info@keskkonnaamet.ee.

Koguva projektiala. Foto: Annely Holm

 

URBANCOWS ehk Linnalehmad

Projekt URBANCOWS oli aastatel 2012-2016 LIFE+ Nature fondi ja SA KIK poolt rahastatud projekt, mille eesmärk oli Pärnu rannaniidu looduskaitseala väärtuste teadlikkuse tõstmine, samuti rannaniitude, rannikulõugaste ja erinevate kaitsealuste liikide elupaikade taastamine ja niidu puhastamine pilliroost. Tänaseks on tänu karjatamisele alad valdavalt pilliroost puhastatud ja avatud vaated traditsioonilistele rannaniidu kompleksile ning merele. Samuti on ehitatud linnutornid ja loodusrada.

Täpsem info projekti kodulehel või info@keskkonnaamet.ee.

Pärnu rannaniidu kaitseala. Foto: Mati Kose

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.