Liigikaitse

Liigikaitse eesmärk on kindlustada, et kõigi meil elavate tavapäraste ja iseloomulike liikide asurkonnad on elujõulised.

Liikide kaitse tagamiseks on võetud osa liike riikliku kaitse alla ning nende elupaikade või kasvukohtade kaitse tagatakse kaitsealade, hoiualade või püsielupaikade moodustamisega. Vaata liikide infot andmebaasist Eesti eElurikkus.

Ohustatud liikide seisundi parandamiseks koostatakse liigi kaitse tegevuskavad.

 

Keskkonnaameti liigikaitse büroo teenused:

 

Lendorav kuulub Eestis I kaitsekategooriasse ning teda esineb Euroopa Liidu riikidest vaid Soomes ja Eestis. Foto: Uudo Timm

 

EELIS

Eesti Looduse Infosüsteem (EELIS) on Keskkonnaagentuuri poolt peetav ametlik andmebaas, mille üheks eesmärgiks on kaitsealuste ja võõrliikide leiukohtade arvestuse pidamine.

Kaitsealuste liikide inventuuride puhul peavad liikide leiukohtade andmed laekuma Keskkonnaametile kindlas formaadis, mis lihtsustab oluliselt andmete ülekandmist EELIS-andmebaasi. Keskkonnaametile laekunud aruanded koos liikide leiukohtadega vaadatakse üle Keskkonnaameti poolt ning edastatakse peale töö vastuvõtmist Keskkonnaagentuurile.

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.