Keskkonnakahjust teatamine

Keskkonnakahju või selle ohu tekitaja on kohustatud asuma kahju ohu ilmnemisel keskkonnakahju tekkimist vältima või tekkinud keskkonnakahju heastama.
 
Seetõttu peab kahju tekitaja keskkonnakahju või kahju ohu tekkimisel või kahju ohu püsimise korral viivitamata teavitama kõigist keskkonnakahju ja kahju ohuga seotud asjaoludest Keskkonnaametit (inimese tervise mõjutamisel ka Terviseametit). 
 

Kahju tekitajal tuleb anda keskkonnaministri 11.07.2008 määruses nr 32 „Keskkonnakahju ja kahju ohtu puudutavate andmete loetelu“ nimetatud teave.

Keskkonnaametil ja Terviseametil on õigus lisaks eelnimetatud määruses nimetatud teabele nõuda kahju tekitajalt ka muid asjakohaseid andmeid keskkonnakahju või selle ohu kohta.

Keskkonnaameti teavitamata jätmise või nõutud teabe esitamisest keeldumise korral karistatakse rahatrahviga.

Riigiinfo kontakt:

 • telefon: 1247
 • e-post: 1247@1247.ee                           

Keskkonnaameti kontakt:

Terviseameti kontakt:

 

 

  Kuidas osaleda
  riigi valitsemises?

  Sinu arvamus on meile väga oluline!
  Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.