Kaitse planeerimine

Keskkonnaameti kaitse planeerimise üksuse eesmärk on hoida Eesti mitmekesist loodust läbi tõhusa kaitstavate alade võrgustiku.

Kaitse planeerimine on:

Mustjõgi. Foto: Riina Kotter

 

Liikide ja nende püsielupaikade kaitse alla võtmise ning kaitsekorra muutmisega tegeleb peamiselt liigikaitse büroo.

Kaitse planeerimises on tähtis hea koostöö riigi- ja teadusasutuste, kohalike omavalitsuste, maaomanike, ettevõtjate, looduskaitsjate ja teiste huvigruppidega.

Riiklikult kaitstavateks loodusobjektideks on kaitsealad (rahvuspargid, loodus- ja maastikukaitsealad), hoiualad, kaitsealused liigid ja kivistised, püsielupaigad ja kaitstavad looduse üksikobjektid. Maastikukaitsealade eritüüpidena kaitstakse parke, puistuid ja arboreetume. Nende objektidega seotud reeglid on kirjas Riigi Teataja kaitse-eeskirjades.

  Klienditugi

  Palume pöörduda klienditoe (662 5999 või e-posti: info@keskkonnaamet.ee) poole ning teid suunatakse vastava spetsialisti poole kui Teil on küsimusi:

  • Kus saab tutvuda kaitsealal kehtivate piirangutega?
  • Miks on kaitsealal konkreetsed piirangud?
  • Miks on kaitsealal sellised piirid?
  • Millised väärtused kaitsealale jäävad?
  • Milliseid töid võiks kaitsealal teha?
   

  Kuidas osaleda
  riigi valitsemises?

  Sinu arvamus on meile väga oluline!
  Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.