Veelinnud

Pea meeles!

  • Üksi jäänud linnu vanemad ei naase poja juurde ega ilmu nähtavale, kui inimene on poja lähedal.

  • Arvamus „kui inimene on linnupoega puutunud või tema peale hinganud, siis vanemad ei võta teda enam omaks“ on vale, sest lindude lõhnataju ei ole neil kõige tugevamini arenenud.

  • Ärge toitke linde! Sügisene toitmine meelitab neid siia jääma ning linnud ei lähe rändama. Nii võib neil tekkida probleem talvele toidu kätte saamisega. Tavaliselt on inimeste pakutud toit (sai, küpsised) liiga kuiv ja neile harjumatu ning põhjustab haigusi.  

  • Rändeperioodil põldudele puhkama ja toituma tulnud haned, luiged, lagled võivad paikneda ühes kohas nädalaid ja seda ka üksikuna. See ei ole veel põhjus sekkumiseks. Ärge hakake neid toitma - nad puhkavad ja lähevad oma teed. Liigse hoolitsuse tõttu (toitmine) jäävadki nad paigale ja ei lenda edasi. 

  • Igal aastal talvitub Eestis järjest rohkem veelinde, nende sulepolster ja spetsiifilise verevarustusega jalad ei lase neil jääkülmas vees maha jahtuda ning seetõttu kinni külmuda.

Väikeluik. Foto: Leho Luigujõe
​​​

  • Mõned linnud ei suuda oma erilise kehaehituse tõttu maapinnalt lendu tõusta nagu näiteks sukelpardid (kaurid, pütid jt.). Kuna nemad suudavad lendu tõusta ainult veest, siis on selliste lindude jaoks parim abi transportida nad lähima veekoguni.
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.