Pääsukesed

Eestis elab kolme liiki pääsukesi: suitsu-, räästa- ja kaldapääsuke.

Räästa- ja suitsupääsukese pojad võivad koos pesaga liigse niiskuse või liigse kuivuse tõttu alla kukkuda. Vahel jäävad pesad ka ette kiireloomulistele remondi- ja ehitustöödele ning ei ole võimalik oodata poegade lennuvõimestumiseni. Kiireim moodus abi anda: ehitada ruttu pesakast ning paigutada see endisele pesa asukohale võimalikult lähedale. Lihtsa pesaaluse saab konstrueerida ka madalamast umbes pesa läbimõõduga lillepotist, kuhu saab tõsta säilinud pesaosad ja pojad.

Kui tegu on suurte tõenäoselt lennuvõimeliste poegadega (udusulgi pole enam näha ja hoosuled on täiskasvanud), võiks proovida neid mõned korrad kergelt ülespoole visata. Prooviharjutust võiks teha heinamaal või muruplatsil. Kui lendamisest asja ei saa, proovida mõne tunni pärast uuesti.

Eesti rahvuslinnu suitsupääsukese asurkonna seisund peegeldab meie traditsioonilises talumaastikus toimuvaid muutusi. Foto: Mati Martinson

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.